Wolontariusze z SP 1 w Kamiennej Górze we wrocławskim Hospicjum.

Dnia 9.06.18 r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunkami w sobotni poranek pojechali do wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, gdzie organizowany był festyn z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych i ich rodzin.

Po przywitaniu z organizatorami każdy z wolontariuszy otrzymał odpowiedzialne zadanie, które wykonywali podopieczni hospicjum z całymi rodzinami, żeby móc wypełnić mapę skarbów i zdobyć upragnioną nagrodę. Każda konkurencja wymagała od nich dużego wysiłku, mimo wszystko wywoływała uśmiech na twarzach dzieci i ich rodzin.

Po zakończonym festynie i uporządkowaniu całego placu, obdarowani podarunkami i usatysfakcjonowani poczuciem dawania dobra, zmęczeni ale zadowoleni wolontariusze wieczorem wrócili do domów.

Autor: E. Nieczyperowicz