INDYWIDUALNE IGRZYSKA L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

Dziś, 10 maja b.r. 18 wyróżniających się motoryką uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wf: Andrzeja Cukiera i Kornela Łukasika wystartowało w powiatowych, indywidualnych igrzyskach lekkoatletycznych. Konkurencje, w których wystartowali nasi kandydaci do medali to: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz 2 sztafety: 4 x 100 m i sztafeta szwedzka 100, 200, 300 i 400 m.
     Niemal w każdej konkurencji nasi zawodnicy dominowali zajmując najwyższe miejsca. Z zawodów wracamy z dwiema złotymi sztafetami: 4 x 100m (Polewski, Obidowski, Wudniak i Czubaj) oraz szwedzką (Olszak, Pakiet, Olczak i Komorowski).
     Złote madale zawisły także na szyjach: Komorowski (60 m), Murawski (skok wzwyż), Olszak (skok w dal) oraz Urbanek (rzut p. palantową). Srebrny medal zdobył Wudniak (300 m), a brązowe medale wywalczyli: Pakiet (1000 m) i Wiącek (rzut p. palantową). Reszta naszych zawodników również bardzo dobrze się zaprezentowała i dzielnie walcząc z rywalami uzyskała wyniki tuż za podium.
     W rywalizacji drużynowej nasza szkoła zajęła 1 miejsce. Wszyscy dzisiejsi medaliści wywalczyli sobie awans do zawodów strefowych, które już niebawem odbędą się w Zgorzelcu. Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom ogromnie gratulujemy.