Tydzień Bezpieczeństwa w Świetlicy

Podczas trwającego w naszej Świetlicy Szkolnej Tygodnia Bezpieczeństwa wychowawcy przygotowali wiele ciekawych zajęć tematycznych: pogadanki, tworzenie plakatów, rysunki tematyczne.

Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się jednak spotkania z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji i Powiatowej Straży Pożarnej, które odbyły się w środę 25 kwietnia.

Wychowankowie świetlicy wysłuchali pogadanki mł. asp. Anny Fałowskiej - Bilskiej oraz sierż. sztab. Anny Słowińskiej na temat zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym (w drodze do szkoły) oraz ostrożności w kontaktach z nowymi znajomymi, na co dzień. Później wszyscy mogli obejrzeć radiowóz a nawet policyjne akcesoria.

Następnie do świetlicy przybyli strażacy wraz z panią Ewą Witwicką. Przedstawiciele grupy bojowej opowiedzieli o niebezpieczeństwach związanych z wypalaniem traw oraz o codziennej pracy strażaków. Pokaz narzędzi ich pracy (nożyce życia, maski, pompa) bardzo zaciekawił dzieci. Nie zabrakło również pytań o sposób, w jaki można zostać strażakiem.

Na podsumowanie Tygodnia Bezpieczeństwa wychowawcy Świetlicy Szkolnej przygotowali niespodziankę: odblaskowy pokaz mody. Uczniowie z własnoręcznie przygotowanymi odblaskami będą mieli okazję zaprezentować zdobyta wiedzę i umiejętności.

Autor: K. Pietrukiewicz; Foto: G. Tomaszewski