SIATKARSKIE TRÓJKI - WOJEWÓDZTWO

11 kwietnia, w Złotoryi odbył się wojewódzki Finał Igrzysk Dzieci w trójkach siatkarskich dziewcząt i chłopców.
W każdej kategorii wystąpiły 4 zespoły - mistrzowie stref.
Zawody rozgrywano systemem “każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 punktów.
Kamienną Górę reprezentowali uczniowie z jednej klasy – siatkarskiej 5 F. Jest to duże osiągnięcie dla młodych siatkarzy z jedynki.
O tytuł mistrzowski walczyły zespoły dziewcząt: SP 105 Świdnica, SP 50 Wrocław, SP 3 Głogów, SP 1 Kamienna Góra
oraz zespoły chłopców: SP 3 Wrocław, SP 1 Złotoryja, SP Oleszna, SP 1 Kamienna Góra.
Nasi siatkarze spisali się wyśmienicie. Zajęli drugie miejsce i wywalczyli srebrne medale. Ulegli tylko SP 3 Wrocław, po wyrównanym meczu, 1 – 2.
Mecze ze Złotoryją i z Olesznej wygrali po 2 – 0 w setach. Niestety dziewczęta uległy we wszystkich spotkaniach.
Przeciwniczki okazały się zbyt mocne i trudne aby je pokonać na siatkarskich boiskach.
Zawodnicy z jedynki zostali wybrani do czwórki najlepszych siatkarzy turnieju.
Indywidualną nagrodę, w kategorii dziewcząt odebrała Nadia Misan, a wśród chłopców Marcel Antoszczak.
Klasyfikacja końcowa:
dziewczęta: I m - SP 105 Świdnica, II m - SP 50 Wrocław, III m - SP 3 Głogów, IV m - SP 1 Kamienna Góra
chłopcy: I m - SP 3 Wrocław, II m - SP 1 Kamienna Góra, III m - SP 1 Złotoryja, IV m - SP Oleszna.
Skład dziewcząt: Nadia Misan, Marcelina Majerska, Katarzyna Pawłowska, Anna Kulas, Wiktoria Jacyszyn, Katarzyna Mazurek, Amelia Perdek, Dominika Walczuk, opiekun: Sławomir Skotarczak
Skład chłopców: Adrian Białas, Tymoteusz Grzyb, Korneliusz Olszewski, Fabian Lewicki, Marcel Antoszczak, Bartosz Smyda, Kacper Biroś, Oliwier Zych, Szymon Schabiński, opiekun: Zbigniew Lema
Dla tej grupy siatkarzy, były to ostatnie zawody międzyszkolne.
Cały sezon był bardzo udany, zakończony finałem dolnośląskim. GRATULACJE !!!