KREDKI DLA AFRYKI

List od S.M. Racheli Pitury – siostra elżbietanka przebywająca na misji w Afryce

Tanzania - Maganzo

Szczęść Boże wszystkim przyjaciołom misji elżbietańskich!

Akcja „Pokoloruj mój świat” ma na celu wsparcie dzieła Sióstr Elżbietanek w Tanzanii - Maganzo.

Prowadzimy tutaj szpital, wspieramy biedne rodziny a także dwa razy w tygodniu do naszej placówki przychodzą dzieci, by móc zjeść ciepły posiłek.

Niejednokrotnie są to jedyne ciepłe posiłki, jakie mogą zjeść. Teren, w jakim pracujemy jest bardzo biedny. To też zauważamy wiele potrzeb, jakim trzeba by było zaradzić. Jednym z nich jest rozpoczęcie edukacji najmłodszych, by zapewnić im lepszy start w życie.

W styczniu 2019 roku pragniemy ruszyć pełna parą z elżbietańskim przedszkolem. Widząc potrzeby, jakie są ważne dla naszych podopiecznych dostrzegamy, iż oprócz dokarmiania najbiedniejszych dzieci należy także zwrócić uwagę na edukację. W Afryce dzieci od najmłodszych lat wysyłane są do pracy. Nie jest to jednak praca, jaką możemy mieć wyobrażenie pracy dla małego dziecka w Europie. Oczywiście nie jest to praca typu „pozamiataj w domu”. Tutaj dzieci idą do pracy w polu, na targu wraz z rodzicami by móc utrzymać rodzinę.

Nasze przedszkole może im zapewnić lepszy start w życie poprzez edukację. Aczkolwiek, aby przedszkole mogło dobrze prosperować dla najuboższych, należy zatroszczyć się o najpotrzebniejsze artykuły szkolne. Gdyż rodziców nie będzie stać na tzw. „wyprawkę”. Pragniemy, aby nasi mali podopieczni czuli się swobodnie i dobrze, a także nie musieli rezygnować z nauki tylko, dlatego, że zabraknie im materiałów szkolnych.

Potrzebujemy wiele artykułów, by dzieci mogły przyjść do przedszkola i mieć to, co najpotrzebniejsze.

Akcja - POKOLORUJ MÓJ ŚWIAT

AKCJA TRWA DO 10 MAJA!

Zbierane będą: kredki, ołówki, nożyczki, strugaczki, kolorowanki, wycinanki, kolorowy papier itp.

S.M. Rachela posługuje w dalekiej Tanzanii. Posługa nie jest prosta, ale dla tych dzieci jest gotowa do ogromnych poświęceń. Historie tych dzieci poruszają do łez. Siostry każdego dnia służą dla tych ludzi i dzieci nawet z narażeniem swojego życia.

Pokolorujmy trochę ich życie. Akcja ma na celu zebranie KREDEK (ołówkowe, świecowe, woskowe), OŁÓWKÓW, STRUGACZEK, NOŻYCZEK, KOLOROWANEK itp. Dzieci uwielbiają malować, a nie mają czym. Siostry w styczniu 2019 otworzą przedszkole, w którym będą potrzebne tego typu artykuły. My mamy tego pod dostatkiem, a te biedne dzieci mogą sobie tylko pomarzyć o kredkach. Stąd prośba. Jeśli nie jest Ci obojętny los tych dzieci wspomóż naszą akcję. Na tyle na ile Cię stać, a zobaczycie te kredki w ich malutkich rączkach z uśmiechem na twarzy.

Materiały prosimy dostarczać do biblioteki szkolnej.

Naszą akcję można również wesprzeć finansowo – pokrycie kosztów wysyłki paczek. Pieniądze, nawet te najmniejsze kwoty, można wpłacać na konto misyjne Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek we Wrocławiu. Każdy przelew należy zatytułować „kredki dla Tanzanii” wtedy będziemy wiedzieć, że są to pieniążki na opłatę wysłania naszych paczek. Dane do przelewu:

Bank Pekao S.A
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety
Ul. Św. Józefa 1/3
59124019941111001041043227

Z góry za wszelkie wsparcie w imieniu s.M. Racheli bardzo dziękuję!