Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 29.09.2017, na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Do akcji zgłosiły się 3 882 szkoły! Nasza szkoła wzięła w niej udział po raz trzeci. Już od wczesnych godzin rannych na ulice Kamiennej Góry wyruszyły patrole egzaminacyjne złożone z uczniów klasy 7a wraz z koordynatorem akcji.

Ponieważ dzień ten jest obchodzony pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, uczniowie po sprawdzeniu znajomości tabliczki mnożenia wśród mieszkańców naszego miasta, udali się do LO w celu przepytania z tabliczki starszych kolegów.

Od rana na szkolonych korytarzach, można było sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia i zostać jej ekspertem, z czego chętnie korzystali nie tylko uczniowie, ale również i pozostali pracownicy szkoły.

Zwieńczeniem całego tabliczkowego dnia był konkurs o tytuł „Mistrza tabliczki mnożenia” w poszczególnych ciągach klasowych. Umilając zmagania konkursowe mogliśmy wysłuchać, specjalnie na tę okazję przygotowanych piosenek, w wykonaniu szkolnego chóru i współorganizatorów konkursu klasy 7a, przy akompaniamencie niezastąpionej pani Anny Kosturek.

Po tabliczkowych zmaganiach, jury wyłoniło zwycięzców.

Wśród uczniów klas IV –   IV b

Wśród uczniów klas V –    V b